SANATÇI BERGENİMİZ
   ÇOK BECERİKLİ BİR EV HANIMIYDI.
 
        SANATÇI BERGEN HAKKINDA
Çocukluğundan itibaren müziğe olan düşkünlüğü güçlü sesi geliştirdiği yorumuyla
17 yaşlarında ( Türk sanat müziği zamanı ) Onu anlıma yaz tanrım, Batsın bu dünya şarkılarını
1979 yılında Ankara gençlik parkı göl gazinosunda çarşamba öğleden sonraları ise kadınlar matinesinde Ankara, İzmir, adana, bursa, İstanbul da okuduğu şarkıları yeni yetişen gençlerimiz arasında büyük beğeni toplamaktadır çok sevilen popüler bayan sanatçı olarak o tarihlerde ün salmıştı bergen.

ilk kaseti 1982 yılında, 1989 yılına kadar olan Albüm müzik kasetleri ;
Talihsiz bergen şikayetim var, ( Bergen kardeşiz kader kasetin kapak resmi kız kardeşidir ) ve İnsan severse, Acıların Kadını, Onu da Yak Tanrım, Sevgimin Bedeli, İstemiyorum, Giden Gençliğim, Son Ağlayışım, Garibin Çilesi Mezarda Biter, Ve Yıllar Affetmez albüm kasetleri vardır. 1986 yılı yapımı Acıların Kadını isimli Film'inde, şarkıların harici filmin senaryosu sanatçı bergenimizin gerçek yaşam hayatı degildir. 1994 yılı aşk ölümden soğuktur filmin konusu ile de hiç bir alakası yoktur. Bu film senaryocuların hayal ürünüdür.

Sanatçı B
ergen imparator İbrahim tatlı ses' in eserleri olan gülüm benim , dertli dertli, benim hayatım, Allah yalanı sevmez, sevmek  ve şikayetim var isimli şarkısı da selami şahin'e ait olup Diğer değerli bestecilerin ve sanatçıların seçme şarkılarını severlerine okumuştur.
HOBİLERİ
SANATÇI ESEN GÜL
VE SANATÇI MÜSLÜM GÜRSES HAYRANIYDI
BERGEN İLE TÜDANYA SENİ SEVMEYEN ÖLSÜN
SANATÇI HAYATI BERGEN

SANATÇI BERGEN RESMİ ONUR WEB SİTESİ TRgold coast office lease NL

www.sanatcibergen.net.ms  www.bergenonursitesi.net.ms