konu: ablama şiir
masamın üstünde resmin duruyor. kulağımda hala sesin çınlıyor...yüreğimde hala sevgin yaşıyor.. nasıl unuturum kraliçem seni. okuduğun şarkılar hala çalınıyor.. çıkardığın albümler hala satılıyor.. sana olan sevgiler hala sürüyor.. nasıl unuturuz ablam seni...üstünde upuzun seneler geçti..sana olan sevgiler sanmaki bitti. seneler geçtikçe sevgin pekişti.nasıl unuturuz canım seni.. en büyük dileğim kavuşmak sana.. sana olan sevgimi haykırmak sana.. nasıl unuturuz bergen abla seni
ihsan sapuç istanbul  18 Ağustos 2008
 
konu: şiir
ne bugün ne yarın unutmayacağız valla adını dilimde hep anacağım valla yokluğun zoruma gidecek elimdemi seni yüreğimde saklıyacsağım
  Şair 33 istanbul  18 Ağustos 2008
 
konu: bergene şiir
bir gül beyaz bir güle aşık olmuş her sabah koklar öpermis ama gül onu hep yadırgar red edermis gül hic yılmamamıs bir gün gidip onu ne cok sev digini soyle mis gül sen bana laik deilsin deince bülbül beyaz gülden bir diken kopararak kalbine saplamıs kanları beyaz gülün üzerine akıncagül kıp kırmızı olmus VE O GÜNDEN BUYANA, KIRMIZI GÜLÜN ANLAMI,SENI SEVİYORUM OLMUSSS,KARANFİL SENI COOOK SEVİYORUM,BERGEN abla
  Emrah kayseri yahyalı  18 Ağustos 2008
 
konu: şiir
Ölüme çare yok ne yazıkki kimseler bulamaz ölüme çare sanki bir gün çıkıp gelecekmisin sensiz ne haldeyiz bilecekmisin gözümüzden yaşları silecekmisin ağlama demenin ne faydası var ÖLÜME ÇARE YOK AMA ESERLERİYLE YAŞATMAMIZIN ÇARESİ VAR BERGENİMİZ RUHEN ÖLMEDİ BİZLERİ GÖRÜYOR BEDEN OLARAK ÖLDÜ.
şair 33 istanbul 18 Ağustos 2008
 
konu: şiir
Nur yüzlü melek doyulurmu sana eserlerine nur yüzlü melek unutulurmusun sen hiç hafızalara kazınmış eserlerin nur yüzlü melek sen yaşayan bir çok insandan daha onurlusun nur yüzlü melek mekanın cennet ruhun şad olsun tüm mutluluklar senin olsun rahat uyu melek senin diğer adında onurlu melek.
  mersinli istanbul  19 Ağustos 2008
   
konu: şiir
sen bir kere "biz bin kere öldük" bu sonsuz gidişine sanki yüreğimize ateş düştü maalesef ateş düştüğü yeri yakıyor o an canımız gitti sanki ama yokluğunda bişeyi öğrendik melekler ölmezmiş sevenlerinin yanında olduğunu biliyoruz rahatız sende rahat uyu melek.
  Merve istanbul  25 Ağustos 2008
   
konu: şiir
bergen sen rahmetli oldun ama eserlerinle yaşıyosun insanlar ölür eserleri kalır senin kocaman adın ve kıymetli eserlerin kaldı. kalbimizde yaşıyorsun..
  İrem mersin 25 Ağustos 2008
 
konu: bergen (canım annem ablama)
bu gece yine her gece gibi dışardayım.soguktu,gökyüzü yıldızlı,sokaklar rüzgarlı,kaldırımlar paslı,gözlerim yaşlıydı senin için yaşlıydı.senin yokluğun için yaşlıydı kalbim sensizlikten dolayı ağlamaklıydı rüzgar herzamankinden fazla vuruyordu yüzüme karanlık daha fazla çekiyordu kulaklarımı.soğuk ellerimi çatlatmakla yetinmemiş birde parmaklarımı birbirinine bağlamıştı.ayaklarım basmıyor,dudaklarım açılmıyordu.ve sen tüm bu eziyetlere rağmen yanımda yoktun. bir an rüzğar insafa geldi,yıldızlar yol oldu önümde sana doğru ve soğuk şefkatli yüzünü göstermeye başlamıştı.gözlerim sustu,gökyüzü başladı ağlamaya saçlarım ıslandı karanlığın gözyaşlarıyla ve gökteki dolunaydan gelen ışık bir başka güç verdi bana.her geceden farklı olarak bu gece!
 
ölüm kan kusarken sokaklarda,ben senden gelen bir heyecanla yürümeye başladım yıldızlarla işlenmiş yolunda ve rüzğarın yardımıyla baş aşağı ettim zamanı.ruhun,şad,mekanın cennet olsun. dualarım sana (canım annem ablam)
  Mustafa çetin ısparta 26 Ağustos 2008
   
konu: Şiir
Dünyanın yokmuş vefası, yokmuş ablam insanlar menfaatçiymiş öyleymiş ablam yokmuş ölüme çare ne gelirse haktan gelir kuluna sabreyleyelim gönül ne gelir elden .seni unutmak yok yok ablam zaten istesekte unutamayız.
  Merve istanbul  2 eylül 2008
   
konu: şiir
Bir çile idi belki o günler.Evrendeki o meşhur sözler.Ruyalardaki tek esrarengiz gözler.Güzellikler abidesi kraliçe BERGEN.Esen rüzgarlar gibi tatlı sesi.Ne fayda kara topakta gizli....SENİ SEVİYORUZ KRALİÇE ABLAMIZ
  BERGENci Ramazan Ankara  3 eylül 2008
 
konu: şiir
Ne zaman gökyüzüne baksam bergen ablam aklıma geliyor kuşlara uçun kuşlar ablama deyin sevenlerin selamı var rüzgar esiyor diyorum es deli rüzgar mersine esin deyin ablama onu unutmayacağız onu bizden kimse ayıramaz yağmur yağıyor yağ yağmur mersine de yağ ablamın mezarını sula üzerindeki çiçekler açsın toprağına yağ belki susamıştır melek.
  merve İstanbul  4 eylül 2008
   
konu: bergen şarkısı
Günahın bedeli tanrım vursa da kulların vurması çok zor geliyor mahşerde yanmaya sözüm yok ama kulların yakması çok zor geliyor.
  m@b istanbul  4 eylül 2008
   
konu: Şiir
yanagıma konmuş bir veda busesi oldu bırakıp bir başıma beni çekip gidişin yüregimdeki son sevgi damlasınıda kurutmuş oldu bekleyişime ragmen geri dönmeyişin SENİ UNUTMAYACAGIM BERGEN ABLAM,SEN VE ŞARKILARIN HEP BİZİMLE OLACAK ....
  DERBEDER Hatay  5 eylül 2008
   
konu: şiir
Bir gün pencerende bir güvercin gürürsen o benim işte bir çığlık sesi duyarsan o benim işte ve bir fırtınada saçlarını dağıdıyorsa rüzgar o benim işte mekanı cenet olsun ablamın saygılarımla
  ömer istanbul  7 eylül 2008
   
konu: şiir
birgün olsun gülmedi ömrü acılarla geçti çünki acıların kadınıydı o kalbi sevgi dolu melekti kötülük nedir bilmezdi günahsız bir melekti o acılar bırakmadı yakasını yinede acılara boyun eğmedi onurlu kadındı o içi kan ağlasada tebessümle baktı sevenlerine acısını içinde yaşayan günahsızdı o mersinde yatıyor şimdi ebedi istiratinde cenette yaşayan bir melek o
  Şair 33 istanbul  8 eylül 2008
   
konu: şiir
akşamın karanlığı dolaşırım sokaklarda ışıklı evlere bakarım insanlar huzurlu evlerinde güle oynayalar dışarda ürkütücü rüzgar sesi bergen ablam yok sokaklar sanki yasta herkes hayatını yaşar kimi mutsuz kimi mutlu kimi çaresiz kimi kalpsiz kimi çaresiz dertlerde bergen şarkıları derde herzaman deva ağaçlar yapraklarını sallarken rüzgar ölümü düşünürken neden ölüm ayrılık diye keşke ölüm olmasaydı garip garip yürürken bergen ablam yok derken bir şeyi unutmuşum bunları düşünürken BERGEN KALBİMİZDE YAŞIYOR HER NERDEYSEK ODA BİZİMLE İÇİMİZDE İŞTE ENGÜZEL MUTLULUK .
  yabangülü İstanbul  9 eylül 2008
   
konu: şiir
sevgisiz hayat dertsiz kul gecesiz sabah veeeeeeeeeeeeeeeeeee BERGENSİZ ARABESK OLMAZZZZZZ.
  merve İstanbul 9 eylül 2008
   
konu: bergen şarkısı
tanrım kötü kullarını sen affetsen ben affetmem bütün zalim olanları sen affetsen ben affetmem sen tanrısın affetdersin bağışlarsın kulum dersin neler çektim sen bilirsin sen affetsen ben affetmem. ağlatıpta gülenleri terk edipte gidenleri sevilip sevmeyenleri sen affetsen ben affetmem ümidimi kıranları bu dünyayı yakanları dargünde bırakkanlar sen affetsen ben affetmem. tanrım bergen,e kıyanları sen affetsen biz bergenciler etmeyeceğiz.
  damarcı İstanbul  9 eylül 2008
   


SANATÇI BERGEN RESMİ ONUR WEB SİTESİ TRgold coast office lease NL

www.sanatcibergen.net.ms  www.bergenonursitesi.net.ms