12. 07. 2010 Tarihinde Gazinocu Atalay Noyaner vefat etti. 
BERGEN AİLESİ, NOYANER
AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ
MEKANI CENNET OLSUN NUR İÇİNDE YATSIN DUALARIMIZ ALLAH KATINDA KABUL EYLESİN.
 
 

ATALAY NOYANER KİMDİR?
Atalay Noyaner, 1941'de İzmir'in Basmane semtinde doğdu.

Gazinoculuk mesleğini babası Cemal Noyaner'den alan Atalay Noyaner'in çocukluğu Basmane Altınpark'ta geçti. Gençliğinde Altınordu Spor Kulübü'nün maskotuydu. 1960'lı yıllarda İzmir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi'ni bitiren Noyaner, mezun olduktan sonra babasının 1938 yılında kurduğu ve işlettiği 2 bin kişilik Akasyalar Gazinosu'nun işletmeciğini devraldı.
1971 yılında babasından bağımsız olarak Konak'ta Maksim Gazinosu'nu açan Noyaner, o yıllarda Behiye Aksoy, Muazzez Abacı, Mediha Demirkıran, Nesrin Sipahi, Bergen, Muazzez Ersoy, Sibel Can, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy gibi sanatçılarla çalıştı. Fuar içinde Akasyalar'ı, Konak'ta da Maksim'i işletti.

Maksim 1999 yılında, Akasyalar ise fuardan gazinoların kaldırılma kararı nedeniyle 2000 yılında yıkıldı.
Noyaner, İnciraltı'nda açtığı Turkuaz Eğlence Tesisleri'ni kızı Berna ve oğlu Tayfun'la birlikte işletiyordu.

İzmir'de önceki gün kalp krizi sonucu yaşamını yitiren eğlence dünyasının tanınmış isimlerinden Atalay Noyaner, bugün Alsancak Hocazade Camii'nde düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

İzmir'in Narlıdere ilçesindeki evinde dün öğle saatlerinde fenalaşan Noyener için, o anda evde bulunan küçük oğlu Cem Noyener tarafından ambulans çağırıldı. 112 ambulans ekibi eve geldiğinde Noyener'in hayatını kaybettiği anlaşıldı. Sağlık ekipleri tarafından yaklaşık 30 dakika kalp masajı yapılan ünlü gazinocu, tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Ölümü eğlence dünyasında büyük üzüntüye yol açan Atalay Noyaner'in cenazesinin bugün Alsancak Hocazade Camii'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Narlıdere Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi. Babasının ölümü ile yıkılan Atalay Noyaner'in büyük kızı Berna Noyaner, "O bizim canımızdı, atamızdı, onsuz yaşamak çok zor. Onun bıraktığı her şeyi en iyi şekilde koruyacağız. Babam gibi sanata ve sanatçılara destek vermeyi sürdüreceğiz" dedi.
NOT ; SANATÇI BERGEN
RAHMETLİ ATALAY NOYANER' E AİT İZMİR FUARI AKASYALAR GAZİNOSUNDA ÇALIŞMIŞTI.

 
 

SANATÇI BERGEN RESMİ ONUR WEB SİTESİ TRgold coast office lease NL

www.sanatcibergen.net.ms  www.bergenonursitesi.net.ms