1986 YILINDA SANATÇI BERGEN  MÜZİK YAPIMCISI YAŞAR KEKEVA ile

  SANATÇI BERGENİMİZ' İN ORİJİNAL ALBÜM KASET VE COMPAK CDLERİNİ, İSTANBUL UNKAPANI İMÇ DE SADECE YAŞAR PLAK FİRMASINDAN SATIN ALABİLİRSİNİZ.
 
  BERGEN SANATÇI HAYATI
(
Sanatçı B
ergen ) Türk sanat müziği zamanı !..
ilk şarkısı Onu anlıma yaz tanrım, Batsın bu dünya şarkılarını ankara gençlik parkı göl gazinosunda çarşamba öğleden sonraları kadınlar matinesinde ve gazinolarda okudu.1979 - 1980 'li yıllarda çok sevilen popüler bayan sanatçı olarak o tarihlerde ün salmıştır.

İLK ALBÜMÜ ; 1982 yılında "Talihsiz Bergen Şikâyetim Var”ı Uzelli plak 1982 yılında, kezzap olayından sonra "Kardeşiz kader" isimli albümü minareci firması piyasaya çıkardı.
yaşar plak şirketinden
İnsan severse, Acıların Kadını, Onu da Yak Tanrım, Sevgimin Bedeli, İstemiyorum, Giden Gençliğim, Son Ağlayışım, Garibin Çilesi Mezarda Biter,Yıllar Affetmez isimli albüm kasetleridir.

SANATÇI BERGEN İstanbul kamacı gazinosunda akşamları sahne alırken Aralık 1985' de müzik yapımcısı Yaşar Kekeva Plak şirketi, Bergen'le, 3 yılık kaset anlaşması yaptı. ilk longplay'i "1986 nisan'da" İnsan Severse”yi çıkarandı ve yıl içerisinde “Acıların Kadını şarkısı” ile Bergen şöhrete kavuştu. Albümün çok beğenilmesiyle plak şirketi tarafından Nisan 1987'de “1986 yılı Albümü En Çok Satan Arabesk Kadın Sanatçı” unvanıyla Altın Plak ve Altın Kaset‘le ödüllendirildi.

Aynı yıl 1986' da Ülkü Erakalın'ın senaryosu ve yönetmenliğiyle “Acıların Kadını” filmini yaptı. Miliyonlarca hayran kitlesi edinen Sanatçı Bergen, 1987'de “Onu da Yak Tanrım”, Sonraki yıllarda “Sevgimin Bedeli” ve “İstemiyorum” "GİDEN GENÇLİĞİM", "GARİBİN ÇİLESİ MEZARDA BİTER" ,"SON AĞLAYIŞIM", "YILLAR AFFETMEZ", albümlerini çıkardı.
  BERGEN ÖDÜL ANI FOTOĞRAFI

Arabesk yasağını ilk Acıların kadını Bergen 1987 yılında deldi !..
"
Musiki Maceramız" adlı müzik programında TRT 1 ekranında arabesk yasağı delindi. 1987 Ocak ayında yayınlanan programda "Acıların Kadını" Bergen olay şarkısıyla ekrana geldi.Bu durum gazetelere "Ve arabesk ekranı deldi" başlığıyla yansıdı. Bergen'i bir dakika şarkısı, iki dakika da röportajı olmak üzere üç dakikalık görüntüsüyle ekrana getiren programı ise Müşfik Kenter sundu.
BERGEN DERLEME KASET ( MC )
1986 – SARMAŞIK GÜLLERİ - Üzelli plak “Onun Nikahı Bende”
1987 – SÜPER KARIŞIK -Yaşar Plak  “Mecburum”
1988 – Müzik YELPAZESİ -Yaşar Plak “Darılmaz mıyım"
1989 – YILIN STARLARI - Meydan Gazetesi armağanı   “Doğum Günü”
Bergen kaset kapakları
Not ; "Sev Yeter ve Neredesin sevgilim" isimli şarkı sanatçı bergenimiz'e ait değildir, Sanatçı Bergen müzik sever hayranlarına önemle bilgilendirilir !..
İZMİRLİ GAZİNOCU
ATALAY NOYANER VEFAT ETTİ
 

BERGEN SANATÇI RESMİ ONUR WEB SİTESİNİN BÜTÜN YASAL HAKLARI SAKLIDIR TRgold coast office leaseNL

www.sanatcibergen.net.ms  www.bergenonursitesi.net.ms