Belgin Sarılmışer
15 / 07 / 1959 Yılında Mersinde Dünyaya
gözlerini açtı
Öz Babası M.S.S 1966 yılında vefat etmesinden sonra ankara ve mersinde yaşamını sürdürmekte iken hayatında yüreğinde çok sevdiği tek sevdası olan akrabası Göksel ile her iki ailenin rızası ile 1980 yılı öncesi mersinde evlendiler.
Bu evlilikten
, V.Hakan isminde bir erkek çocukları dünyaya geldi beyi yurtdışında çalışmaya başladı Ancak Belgin çocuğuyla mutlu yaşamını sürerken o yıllarda zamanla gelişen ailevi sorundan kaynaklanan, önemsiz bir sebepten dolayı Göksel den zorla ayrılmak zorunda bırakıldı.
Beyi Göksel ise yurtdışında kalp krizinden rahmetli oldu.
ÖNEMLİ NOT;
BELGİN SARILMIŞER' İN DOĞUM TARİHİ
BİR YAŞ BÜYÜTÜLEREK
15 / 07 / 1958 doğumlu olarak nüfus kayıtlarına geçmiştir.
Ataları
Suriye Türkmen soyundandır 4 kız kardeşin
en küçüğü 1961 doğumlu' olan kız kardeşinin iki yaş büyüğü Belgin sarılmışer'dir.
ÖZ BABASI M.S.SARILMIŞER VE
ANNESİ SABAHAT ÇAKIR ( SARILMIŞER DİR)
MEDYADA İSMİ GEÇEN
( İsmet Zorlular )
BELGİN SARILMIŞER' İN
Eniştesidir.
 
KIZ KARDEŞİ - SANATÇI BERGEN VE ANNESİ
 ÖZ KIZ KARDEŞİ .....  S            BELGİN SARILMIŞER          ANNE SABAHAT ÇAKIR

 
 
zzzz
 

1980 Lİ YILLARINDAN BERİ  SARILMIŞER AİLESİ ÖLDÜRÜLMEYE YÖNELİK SUSTURULDU !..
SANATÇI BERGEN ; KADIN SIRTINDAN GEÇİNEN EVLİ ÜÇ ÇOCUK BABASI OLAN SİLAHLI HALİS SERBEST İSİMLİ ŞAHIS ADANA' DA SANATÇI BERGENİ DÖVEREK VE SANATÇI BERGEN' E BANA BAKMASAN, USLU DURMASAN" SENİ VE AİLEDEN KONUŞANLARI VURDURURUM TEHDİTLERİYLE SANATÇI BERGEN AİLESİNDEN ÜÇ KİŞİNİN YAŞAM HAYATINI GASP ETMİŞTİ.
SİLAHLI HALİS SERBEST İSİMLİ ŞAHISIN BASINA GÖSTERMELİK YANLARINDA ÇEKTİRDİĞİ FOTOĞRAFLAR GÖRÜNTÜSÜNDE,
İZMİR AL SANCAKTA BİR GAZİNODA
SAHTE EVLENME BELGESİ İLE ÇALIŞTIRAN HALİS SERBEST'İN ELİNDEN,YAKASINI KURTARMAYA ÇALIŞAN SANATÇI BERGEN'E, 31 EKİM 1982 TARİHİNDE KEZZAP ATTIRAN VE SANATÇI BERGENİN ASIL AİLE BİREYLERİ HAKKINDA, ŞİDDET UYGULAYIP SÖYLETTİRMEYEN, SİLAHLI HALİS SERBEST NE 1958 DOĞUMLU BELGİN SARILMIŞER' İN NEDE 1961 DOĞUMLU KIZ KARDEŞİNİN DE KOCASI DEĞİLDİR. KADIN SIRTINDAN GEÇİNEN SİLAHLI KUMARCI ÇETESİYDİ.
 

 
1982 YILI, SİLAHLI HALİS SERBEST Sanatçı Bergen'i adana' da gazinoda çalıştırmak için bir çok bayanı döverek borçlandırılma senet'i imzalattırmıştı. Ankara'ya kaçan Belgin sarılmışer'in annesinin evini de yaktıran şahıs öldürme tehditleri ile korkutarak tekrar adana' ya getirmişti.
Adana'dan İzmir'e bir çok bayanı da beraberinde götüren
HALİS SERBEST, ............. isimli gazinoda tabanca kabzasıyla döverek bayanları çalıştırıyordu, acılara dayanamayan Sanatçı bergen ve bir bayan ile Anne Sabahat çakır ( 31 EKİM 1982 Pazar ) akşamı gizlice kaçmaya çalıştıkları bir sırada, HALİS SERBESTİN azmettirdiği bir adamı sanatçı Bergen'in üzerine kezzap atarak kaçmışlardır.
Sanatçı Bergen'e 1986 yılında Halis serbest'in kezzap atma olayı yoktur.  1982 YILINDA KEZZAP ATTIRMA OLAYI İZMİR   Bakınız !..
 
1986 YILINDA ; SANATÇI BERGEN ( ACILARIN KADINI ŞARKISI İLE ) MÜZİK CAMİASINDA ÜN YAPMIŞTI.
SİLAHLI HALİS SERBEST SANATÇI BERGEN' E ( CEZAEVİNDE BANA BAKMASAN YAZIK OLUR SANA TEHDİT'İ İLE )
BASINI ALDATMAYA YÖNELİK
SANATÇI BERGEN' İ, İZMİR'DE Kezzap attırmaktan 1982 yılından Cezaevinde tutuklu olan azmettirici kumarcı Halis serbest isimli şahısın yanına, ''Görüşme''adı altında defalarca menfaatçiler tarafından götürüldüğü sigara para elbiseye dek verdirilip reklam amaçlı bergen eski ayrıldığı kocasını ziyaret etti diye gazeteler de yayınladılar.
Basında dahi
Sanatçı Bergen'e "yazık olur sana" şiddet baskısı ile onların istekleri doğrultusunda eski ayrıldığı kocası diye konuşturuldu ancak yaşam hayatı gasp edildiği nedenden dolayı gerçekleri ailesinin öldürülmesi korkusundan anlatamadı.
FAKAT BUNDA ;
Sanatçı Bergen'in hiç bir katkısı bulunmamakla beraber,kendisine uygulanan şiddet baskısı altında bu olaylar gelişmişti.
1987 yılında Sanatçı bergen  Adana 100.yıl fuar Lunapark gazinosunda sahne alırken gözdağı amaçlı para almak için cezaevinden azmettiren Halis serbest isimli şahıs tarafından Lunaparkın Fotoğrafçısı N.UTAŞ 'a bergen'in bacağından bıçaklatmışlardı.
SANATÇI BERGEN BİR STAR OLMUŞTUM AMA GÖZLERİM YAŞLI.
1988 YILINDA PARA İÇİN AİLECE ÖLDÜRÜLMEYE TEHDİTLER ALDIĞINI BASINA AÇIKLAMIŞTI.
 

1989 YILI AĞUSTOS BAŞLARINDA BELGİN SARILMIŞER BEYİ GÖKSEL İLE BARIŞMIŞTI EVİNE DÖNECEKTİ
Belgin sarılmışer ve Annesi sabahat çakır ile sanatçı bir bayan beraberinde "Yıllar affetmez albüm kasetini tanıtımı için" Turneye çıkmışlardı.Kayseri fuar'ı emirgan aile gazinosunda verdiği konserden kaldıkları otel'de Halis serbest isimli şahıs'a para vermezlerse öldürmek için resepsiyona mektup bıraktığını sabahat çakır okuyunca" pazar akşamı 14 / 08 / 1989 Pazartesine bağlayan gece yarısı gizlice, bir taksiyle kaçmışlardı.
Ancak Niğde Aksaray yol ayrımında silahlı çete Halis serbest ve kardeşi Vural.S tabancalarını çekerek taksiyi durdurup Pozantı Tarsus Mersin eski E - 5 karayolu çam alan mevkiinde, aspava yayla Lokantasına sabaha karşı saat 05.00 sıralarında 01 adana plakalı, 38 kayseri plakalı araçla peş peşe silah zoruyla getirdikleri Lokantada anne sabahat çakır'ı dövdükleri can acısıyla Belgin sarılmışer,
B
u Lanetli Halis serbest isimli sahtekar kumarcı puşt'un kocası olmadığını, seni ve aileni vururum tehditleriyle müzikal gazinolarda çalıştıran silahlı kumarcı çetesi olduğunu 14.08.1989 Pazartesi sabah 06 :12 Surlarında Polise açıklayacağını söylediği an tabancayla sırtından 6 kurşunla vurdukları olayda, annesi sabahat çakır'ın feryadına, Halis serbest rasgele üzerine mermi yağdırıp adamlarıyla kaçanlar  Vural S, Atilla.G, fotoğrafçı N.UTAŞ ve piyanist lakaplı silahlı adamlarıyla 01 Adana plakalı Gri Renault bir otomobil ile kaçarken bir daha beni bulmayacaksınız tehditleri yağdıran
HALİS SERBEST konuşursanız sizden sonra ölecekler de var ? Sizin kökünüzü kazıyacağım tehditleri ederek yurtdışına kaçmıştır.

14.08.1989 pazartesi günü Belgin sarılmışer' in Eniştesi İsmet Zorlular
Tarsus Hastahane' si morgunda, öldürülen Belgin sarılmışer olduğunu teşhis eden tek kişi olup Aynı gün
Mersin Toroslar Asri mezarlığında toprağa, ikindi namazı müteakip defin edildiği, Annesi Sabahat çakır ağır yaralı getirildiği Mersin de yoğun bakımda tedavi ile hayatı kurtulmuştur.
PARA İÇİN CİNAYET İŞLEYEN HALİS SERBEST 1991 yılında Almanya'nın Berlin şehir'inde yakalanıp 1992 yılında Niğde yarı açık cezaevinde
7 ay tutuklu iken devletin çıkardığı afla çıktıktan sonra
1993 Yılında bir bayanla evlendiğini de yalan söylediği haberi 14 Şubat 2000 Tarihli Ve 
8 Haziran 2006 Tarihinde 17 yıl cezaevinde yatığı yalanları basın tarafından araştırılmadan 1986 yılında kezzap atığı yalanı gazetelerde yayınlandı.
Basında Herkese ; eski ayrıldığı kocası olarak tanıtan sahtekar Halis serbest isimli bu yalancı şahıs resmi olarak evli olsaydı muhakkak devletin kurumlarında bir kaydı bulunurdu, evli veya boşanmış olduklarına dair bir belge yada sözcük "Ne Sanatçı Bergen ile Nede Belgin Sarılmışer adına" 1980 yılından, 1989 yılı sonuna dek yer almamaktadır !..
SANATÇI BERGENİN AİLESİNİ ÖLDÜRMEYE YÖNELİK YILLARDIR SUSTURAN HALİS SERBEST İSİMLİ KUMARCI ŞAHIS DIR.
 
 

BERGEN SANATÇI RESMİ ONUR WEB SİTESİNİN BÜTÜN YASAL HAKLARI SAKLIDIR TRgold coast office leaseNL

www.sanatcibergen.net.ms  www.bergenonursitesi.net.ms